Dystrybutory wode ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.10.19

 

Na rynku znajdziemy różne dystrybutory wody, dlatego w naszym rankingu znalazło się pięć odmiennych od siebie produktów. Wśród nich urządzenie filtrujące wodę kranową, sprzęt chłodzący i podgrzewający wodę, a także taki, który pozwala nam uzyskać pyszną wodę gazową o różnym stężeniu CO2. Na pierwszym miejscu znalazł się model Source Sodastream, designerski dystrybutor wody gazowanej z systemem regulacji nasycenia CO2. Jest to urządzenie wyposażone we wskaźnik LED-owy, który ułatwi nam obsługę. Jak zauważa wielu użytkowników tego dystrybutora, jest on nie tylko wydajny i przyjazny dla środowiska, ale też bardzo atrakcyjny. Jeśli jednak szukasz dystrybutora filtrującego wodę z kranu, polecamy Ci Whirlpool WPRO Pure First. Jest to sprzęt z wymiennym filtrem, który usuwa z wody zanieczyszczenia oraz chlor. Prezentowany sprzęt nie tylko oczyszcza wodę, ale też schładza ją do temperatury 5 st. C. Polecamy Ci też dalszą część naszego rankingu, w którym umieściliśmy inne, równie ciekawe propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki dystrybutor wody kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Dystrybutor wody to produkt, który staje się coraz popularniejszy. Obecnie możemy znaleźć go nie tylko w różnych firmach, ale także w domach. Może on być zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż zwykły czajnik. Takie urządzenie jest w stanie przefiltrować wodę, często ma również funkcję jej schładzania, czy nawet podgrzewania. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów dystrybutorów, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że możesz mieć problem z wyborem właściwego. Ten poradnik podpowie Ci, jaki dystrybutor wody wybrać, by spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

Zalety dystrybutorów wody

Wydawać by się mogło, że dystrybutor wody jest zbędnym urządzeniem w domu. Jednak taki produkt może ułatwiać nam przyjmowanie każdego dnia odpowiedniej ilości płynów. Wystarczy podejść do niego i wcisnąć odpowiedni przycisk, aby napełnić swój kubek wodą. Nie musimy nawet odkręcać butelki, czy przegotowywać wody z kranu w czajniku.

Dystrybutor to ciekawa alternatywa dla wody butelkowanej i do tego jest bardziej ekologiczny. Dzięki niemu nie gromadzimy w domu stosu plastikowych butelek, które następnie trzeba poddawać recyklingowi.

Taki produkt sprawdzi się w szczególności w przypadku liczących wielu członków rodzin. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić, ponieważ jeden dystrybutor z dużą butlą z pewnością na dłuższą metę okaże się mniejszym kosztem niż kupowanie kilku zgrzewek wody butelkowanej np. co tydzień.

 

Rodzaj dystrybutora

Chcąc kupić najlepszy dystrybutor wody musimy się zastanowić, jaki rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Musimy wybrać pomiędzy modelem butlowym, a bezbutlowym. Ten pierwszy wymaga regularnego wymieniania butli z wodą, jednak najczęściej ma ona tak dużą pojemność, że może wystarczyć na kilka tygodni lub nawet miesięcy (w przypadku firm czy ośrodków zdrowia). Najczęściej jeden galon wody zawiera do 20 litrów płynu. Niektórzy przekonują jednak, że takie rozwiązanie nie jest do końca dobre dla naszego zdrowia. Wodę należałoby wymieniać co kilka dni, ponieważ po pewnym czasie dostają się do niej bakterie.

Z kolei dystrybutor bezbutlowy działa podobnie, jak filtr wody. Tutaj nie ma potrzeby kupowania i wymieniania butli, ponieważ urządzenie dokładnie filtruje wodę prosto z wodociągu. Przechodzi ona przez kilka różnych filtrów i w ten sposób pozbawiona jest jakichkolwiek, nawet najmniejszych drobnoustrojów, które mogłyby zaszkodzić naszemu zdrowiu. Wybierając taki model nie musimy składować nigdzie zapasowej butli z wodą. Pozwala to zaoszczędzić miejsce, poza tym nie narażamy się na doznanie urazu podczas przenoszenia 20 litrowego, pełnego płynu pojemnika.

 

Dystrybutor mechaniczny lub elektryczny

Kiedy już podejmiemy decyzję, czy wybrany przez nas model ma mieć butlę czy też nie, należy wybrać pomiędzy urządzeniem mechanicznym i elektrycznym. Dystrybutory mechaniczne to rozwiązanie, dzięki któremu możemy pić wodę w temperaturze otoczenia. Sprawdzą się w przypadku, gdy nie zależy nam na szybkim podaniu płynu bardzo zimnego lub gorącego, a jedynie na wypiciu czegoś. Warto zastanowić się nad tą opcją, gdy w domu mamy małe dzieci. Będą one mogły swobodnie pić wodę, a my nie musimy się obawiać, że np. będzie ona za zimna.

Dystrybutor elektryczny błyskawicznie podgrzewa do wysokiej, lub chłodzi do niskiej temperatury. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie lubią czekać na zagotowanie wody w czajniku lub nie chcą co kilka dni przygotowywać kostek lodu do schładzania napojów.

 

Dystrybutor wody gazowanej

Osoby, które wolą pić wodę gazowaną, powinny pomyśleć o zakupie urządzenia, które umożliwi im picie takiego płynu o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności kupowania zapasu specjalnej wody butelkowanej. Takie rozwiązanie jest wbrew pozorom możliwe. Dystrybutor wody gazowanej, poza możliwością podgrzewania i chłodzenia, może też dodawać jej gazu. Wszystko to za sprawą wbudowanej butli CO2.

 

Możliwość filtrowania wody

Choć wybór dystrybutora zależeć będzie w dużej mierze od naszych preferencji, to powinniśmy szukać modelu, który potrafi ją filtrować. Zazwyczaj tego typu produkty mają kilkustopniowy filtr, dzięki czemu otrzymywany płyn (biegnący prosto z sieci wodociągowej) jest pozbawiony jakichkolwiek, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji i bakterii.

Jednocześnie wlewana do szklanki woda zawiera wszystkie niezbędne dla naszego organizmu składniki. W efekcie możemy utrzymać dobrą kondycję i cieszyć się dobrym smakiem tego cennego płynu.

 

Moc – jaki dystrybutor wody jest najlepszy

Przy zakupie dystrybutora wody musimy też sprawdzić kilka parametrów. Jednym z najważniejszych będzie w tym przypadku moc – zarówno układu chłodzenia, jak i podgrzewania (jeśli oczywiście wybierzemy model z tymi opcjami). W przypadku chłodzenia optymalna moc wynosi mniej więcej 90 W, podczas gdy w układzie podgrzewania jest ona znacznie większa i najczęściej wynosi ponad 500 W.

Wbrew pozorom, ten parametr może odgrywać dość istotną rolę. Im większa będzie moc, tym efektywniej będzie działało urządzenie i w krótszym czasie otrzymamy wodę o odpowiedniej temperaturze.

 

 

Zakres temperatury

Wybierając dystrybutor, który będzie podgrzewał i schładzał wodę, musimy też zwrócić uwagę na zakres temperatury. W przypadku możliwości podgrzewania płynu bardzo wygodną opcją może być podgrzanie do wrzątku, w którym da się zaparzyć kawę, czy herbatę. Dzięki temu nie trzeba gotować wody w czajniku, co może zająć kilka minut (w przypadku np. pojawienia się niespodziewanych gości takie oczekiwanie bywa irytujące).

Jeśli chodzi o opcję chłodzenia, szukajmy modeli, które mogą obniżyć temperaturę wody do ok. 5 st. C. Jest to optymalna temperatura płynów, która pozwoli nam ochłodzić się w bardzo upalny dzień.

 

Design

Dystrybutor najczęściej umieszcza się w kuchni. To pomieszczenie, gdzie spędzamy dość dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, by urządzenie miało pasujący do jej wystroju design. Do wyboru mamy tradycyjne modele stojące, które spotykamy w firmach, czy ośrodkach zdrowia, a także mniejsze i bardziej nowoczesne produkty. Są one bardziej smukłe i nie rzucają się tak w oczy.

Na rynku możemy znaleźć również dystrybutory w postaci ceramicznej misy, która nie tylko elegancko wygląda, ale również zajmuje niewiele miejsca. Możemy ustawić ją na drewnianym stojaku, który idealnie dopasuje się do kuchni urządzonej np. w stylu rustykalnym.

 

Dystrybutory wody w dobrych cenach

Cena dystrybutora wody w dużej mierze zależy od tego, czy jest to model butlowy, czy bezbutlowy. Znaczenie ma także sama marka, dodatkowe opcje, takie jak np. program odkamieniania czy sam design.

Najtańsze modele butlowe kosztują średnio 100-500 zł. Za niewielki model bezbutlowy, który filtruje wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej, musimy zapłacić niewiele więcej – zazwyczaj ponad 300 zł.

Bardziej zaawansowane urządzenia (zarówno butlowe, jak i bezbutlowe) renomowanych marek kosztują ponad 600 zł. Najczęściej są one bardziej stylowe i nowocześnie wyglądają. Wysokie dystrybutory z funkcją grzania i chłodzenia, które stosuje się w biurach, mogą kosztować ponad 1000 zł.

 

 

Najlepsze dystrybutory wode w 2019 roku

 

Dystrybutor wody jest  jest niezastąpiony w firmie, sprawdza się również w domu. Chociaż można go zastąpić zwykłym czajnikiem i butelkami wody, nie da się zaprzeczyć, że stanowi bardziej funkcjonalne rozwiązanie. Dlatego ten ranking zawiera najlepsze urządzenia tego typu z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

SODASTREAM Source 

 

Model Source Sodastream to produkt, który został zaprojektowany przez światowej sławy designera Yves’a Behar. Dlatego też sprzęt ten zachwycił konsumentów swoim wyjątkowym designem. Jeśli jesteś fanem atrakcyjnie wyglądających urządzeń, to propozycja dla Ciebie. Warto tutaj podkreślić, że model Source zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2013.

Urządzenie to stanowi propozycję dla osób, które nie tyle szukają dystrybutora z filtrem, co chcą cieszyć się smakiem czystej, gazowanej wody. Prezentowany model z nabojem CO2 pozwala nam na  nasycenia wody CO2 w takim stopniu, jaki nam najbardziej odpowiada. Ponieważ ma czytelny wskaźnik LED-owy, ta czynność jest wyjątkowo prosta.

Wpięcie butelki do dystrybutora jest bardzo proste. Wymiana naboju C02 też nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ponieważ sprzęt ten jest stosunkowo niewielki, możesz go ustawić w swojej kuchni na blacie. Warto też wspomnieć, że prezentowany model dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

SODASTREAM Source to dobry dystrybutor wody do 300 zł. Urządzenie nasyca wodę CO2. Jeden nabój (dołączony do zestawu) pozwala na nasycenie do 80 litrów zwykłej wody. Urządzenie zdobyło nagrodę Red Dot Design Award 2013.

 

Zalety

Design: Jest to designerski sprzęt, który będzie stanowił ozdobę każdej kuchni. Dowodzą temu przyznane mu nagrody oraz fakt, że dystrybutor został zaprojektowany przez znanego projektanta.

Łatwa obsługa: Konsumenci potwierdzają, że prezentowany model jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy podpiąć butelkę, wybrać poziom nasycenia i włączyć przycisk start. Potem musimy tylko poczekać aż woda będzie gotowa.

Cena: Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowany model jest bardzo tani. Trudno jest znaleźć równie atrakcyjną cenowo propozycję.

LED-owy wskaźnik: Ponieważ prezentowany sprzęt ma wskaźnik nasycenia wody, łatwo dobierzemy stopień, który nas najbardziej satysfakcjonuje.

Tania eksploatacja: Koszt zakupu wymiennych naboi nie jest duży. Jednocześnie wydajność takiego elementu jest dość spora. W końcowym rozliczeniu okazuje się, że przygotowanie gazowanej wody z użyciem tego urządzenia nie jest drogie.

 

 

 

 

Whirlpool WPRO Pure First

 

Nasza druga propozycja to Whirlpool WPRO Pure First, która też zapewni Ci czystą i zdrową wodę. Jest to model znanego producenta pralek oraz wielu innych sprzętów, które na co dzień wykorzystujemy w naszych domach.

Urządzenie podłącza się do źródła wody (nie potrzebujesz baniek z wodą) i od razu można cieszyć się jej czystością. Zastosowano w nim filtr PWF100, który eliminuje chlor oraz zanieczyszczenia. Jest to filtr wymienny. Należy go zmieniać co 4 miesiące lub po przefiltrowaniu 1000 litrów.

Urządzenie posiada certyfikaty NSF/ANSI 42 i 53. Jego ciśnienie pracy wynosi 1,0 – 6,0 bara. Minimalna temperatura wody, jaką podaje dystrybutor to 5 st. C, a więc możesz cieszyć się przyjemnie orzeźwiającą wodą bez jej wcześniejszego schładzania w lodówce.

Ten dobry i tani dystrybutor wody uważany jest za bardzo praktyczny. Koszty, jakie generuje to wyłącznie zmiana filtra. Jest on dostępny w większości sklepów z tego typu urządzeniami. Konsumenci doceniają jego łatwą obsługę, funkcjonalność oraz wydajność.

Whirlpool WPRO Pure First to dystrybutor wody, który nie tylko filtruje wodę, ale też schładza ją do temperatury 5 st. C. Urządzenie jest wyposażone w filtr wymienny (co 4 miesiące lub po przefiltrowaniu 1000 l wody).

 

Zalety

Urządzenie podłączane do źródła wody: Nie jest to dystrybutor wody wymagający zakupu specjalnych baniek z wodą. Urządzenie podłącza się do źródła wody. Możesz więc pić wodę z kranu, która za sprawą tego sprzętu jest pozbawiona zanieczyszczeń i chloru.

Wymienny filtr: Dystrybutor jest wyposażony w wymienny filtr. Wystarcza do przefiltrowania ok. 1000 l wody, czyli przy średnim zużyciu filtr należy wymienić po około 4 miesiącach.

Bezpieczeństwo: Urządzenie posiada certyfikaty NSF/ANSI 42 i 53. Ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia, a więc mamy gwarancję, że inwestujemy w sprzęt bezpieczny.

Schładzanie wody: Dystrybutor nie tylko filtruje, ale też schładza wodę do nawet  5 st. C. Nie musisz więc napuszczać wody do dzbanka lub butelki i chłodzić jej w lodówce.

 

Wady

Wydajność: Konsumenci zauważają, że urządzenie nie jest zbyt wydajne.

 

 

 

 

Oasis DB1100 RFX

 

 

Na trzecim miejscu znajduje się urządzenie stacjonarne Oasis DB1100 RFX przeznaczone do użytku biurowego. Solidna konstrukcja połączona z klasycznym wyglądem sprawia, że produkt zyskał uznanie wielu konsumentów. Uważany jest za niezawodny i łatwy w obsłudze.

Doceniono też jego solidną konstrukcje, wysoce odporną na uszkodzenia. Jest to związane z tym, że obudowa tego produktu została wykonana z polietylenu – materiał jest bardzo mocny, odporny na zarysowania i pęknięcia, a do tego łatwy w utrzymaniu czystości.

Prosty system wymiany rezerwuaru ułatwia eksploatację tego sprzętu. Dostępny jest w kilku kolorach: białym, kremowym, pomarańczowym, niebieskim i szarym. Sprzęt ten posiada praktyczną pokrywę umożliwiającą łatwy dostęp do układu przelewowego.

Urządzenie ma regulowany termostat wody zimnej i ciepłej.  Szybko schładza wodę do temperatury poniżej 6 st. C i nagrzewa do 90 st. Moc układu chłodzenia wynosi 90 W, a układu podgrzewającego 520 W. Wymiary maszyny to 34 cm x 34 cm x 104 cm. Natomiast jej waga to 17 kg.

Oasis DB1100 RFX to dystrybutor, który podgrzewa i schładza wodę. Możemy więc uzyskać wodę zimną – 6 st. C lub ciepłą – 90 st. C. Prezentowany model ma następujące wymiary: 34 cm x 34 cm x 104 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt wyróżnia bardzo solidne wykonanie. Wykorzystanie dobrych gatunkowo tworzyw sztucznych to gwarancja, że model ten nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia czy zarysowania. Poza tym jego pielęgnacja też nie jest problematyczna.

Wymiary rezerwuaru: Prosty system wymiany rezerwuaru to jedna z najczęściej podkreślanych zalet tego modelu. Osoby, które zdecydowały się na zakup prezentowanego sprzętu potwierdzają, że instalacja rezerwuaru zajmuje kilka minut.

Łatwy dostęp do urządzenia: Dystrybutor ma w zestawie pokrywę, która zapewni nam łatwy dostęp do układu przelewowego. Aby wykonać ewentualną naprawę nie trzeba demontować całego dystrybutora.

Ciepła i zimna woda: Prezentowany sprzęt jest wyposażony w termostat. To za jego sprawą mamy możliwość pozyskania zarówno zimnej wody, jak i ciepłej, na przykład do zaparzenia herbaty czy kawy.

 

Wady

Wielkość: Jest to duży dystrybutor wody, raczej skierowany do firm, a nie osób prywatnych. Ponieważ waży aż 17 kg, jego przenoszenie może okazać się kłopotliwe.

 

 

 

 

Ariete 2813 Hidrogenia 700

 

Dystrybutor Ariete 2813 Hidrogenia 700 to urządzenie filtruje wodę kranową , którą jednocześnie schładza. Jest wyposażone w technologię z efektem Peltiera, dzięki której woda schładza się o 10 st. C w porównaniu do temperatury otoczenia. Cały proces trwa zaledwie dwie godziny.  

W urządzeniu zastosowano 5 stopniowy system filtrowania, który usuwa większe cząsteczki, uruchamia aktywny węgiel oczyszczający. Następnie następuje wymiana jonowa, a potem usunięcie mniejszych cząsteczek. W efekcie ilość chloru zmniejsza się o 80%, a kamienia 0 75%.

Nie musisz już kupować wody w butelkach – urządzenie to przefiltruje dla Ciebie dużo tańszą wodę z kranu. Efektywność pracy oraz poprawę jakości wody potwierdza certyfikat NSF. Dystrybutor jest wyposażony w pokrywę, system kontroli zużycia filtra i łatwy w obsłudze dozownik. Moc dystrybutora to 70 W. Jego pojemność całkowita to 6 l, a pojemność zbiornika na wodę przefiltrowaną wynosi 4,5 l.

Opinie o dystrybutorach wody tej marki są bardzo pochlebne. Prezentowany przez nas model Ariete ceniony jest za wydajność, funkcjonalność oraz niskie koszty eksploatacji.

Dystrybutor wody Ariete 2813 Hidrogenia 700 schładza wodę do temperatury 10 st. C lub zapewnia nam taką w temperaturze otoczenia. Prezentowany sprzęt ma moc 70 W. Jego pojemność to 6 l.

 

Zalety

Schładzanie: Za sprawą technologii z efektem Peltiera, woda jest o 10 st. C niższa w porównaniu z temperaturą otoczenia.

System filtrowania: Urządzenie jest wyposażone w 5 stopniowy system filtrowania, który skutecznie usuwa większe cząsteczki. Poza tym aktywny węgiel oczyszczający doskonale eliminuje zanieczyszczenia.

Wydajność: Jest to dość wydajny sprzęt o pojemności całkowitej 6 l. Wybierając go, możesz zapomnieć o kupowaniu wody w butelce, za dużo mniejsze pieniądze będziesz mieć stały dostęp do wody z kranu.

Wykonanie: Produkt ten jest bardzo solidny. Cechuje się niską awaryjnością, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

 

Wady

Nie ma funkcji grzania: Urządzenie jest skierowane do firm. Zauważają one, że wadą sprzętu jest to, że nie posiada funkcji grzania.

 

 

 

 

Oasis DB0100 Aquarius

 

Urządzenie stacjonarne Oasis DB0100 Aquarius przeznaczone do użytku domowego i biurowego to model zamykający nasz ranking dystrybutorów wody. Jest to klasycznie wyglądający sprzęt z niebieskimi elementami obsługującymi.

Wykonany jest z polietylenu odpornego na pęknięcia. Układ zasilania jest przelewowy. Ma dobre parametry chłodzenia i podgrzewania wody. Układ grzania z bojlerem o pojemności 1,5 l nagrzewa wodę do temp 85 st. C, czyli takiej, która jest odpowiednia do zaparzenia kawy, czy herbaty.

Natomiast układ chłodzenia z rezerwuarem o pojemności 1,3 l schładza wodę do temperatury poniżej 6 st. C. Moc układu chłodzenia to 90 W, a układu podgrzewającego 520 W.

Wymiary produktu to 34 cm x 34 cm x 104 cm, a jego waga wynosi 17 kg. Urządzenie ma zawór odpowiadający standardowej wielkości butli do dystrybutorów. Produkt ceniony jest przez konsumentów za jakość wykonania, dużą wydajność i praktyczność.

Produkt Oasis DB0100 Aquarius ma moc 520 W. Model ten ma wymiary: 34 cm x 34 cm x 104 cm, a jego waga wynosi 17 kg.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt wykonano z tworzyw sztucznych, które są bezpieczne dla naszego zdrowia. Poza tym są one na tyle solidne, że sprzęt jest wysoce odporny na pęknięcia.

Układ grzania i chłodzenia: Jest to urządzenie z bojlerem o pojemności 1,5 l, który nagrzewa wodę do temp 85 st. C. Dodatkowo ma rezerwuar o pojemności 1,3 l, w którym woda jest schładzana do temperatury poniżej 6 st. C.

 

Wady

Gabaryty: Urządzenie jest bardzo duże, ma ponad 100 cm wysokości i waży 17 kg, przez co nie jest zbyt mobilne.

Cena: Prezentowany model kosztuje prawie 1000 zł, co czyni go jedną z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch THD2021

 

Nasza pierwsza propozycja to Bosch THD2021 z wbudowanym filtrem wody Brita. Urządzenie posiada 5 różnych ustawień temperatury: wrzącej wody, 70 st. C, 80 st. C, 90 st. C i temperaturę pokojową. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby nalać z dystrybutora wodę o odpowiedniej temperaturze.

Nie musisz czekać na zagotowanie wody, jak w przypadku czajnika – dystrybutor marki Bosch ma unikalny system działania i od razu po uruchomieniu możesz cieszyć się pysznym kubkiem herbaty. Ważne jest również to, że nie przygotowuje wody w nadmiarze – tylko tyle ile potrzebujesz, a więc możesz mieć pewność, że nie zużywa zbyt dużo energii. Poza tym wyłącza się automatycznie po zakończeniu gotowania.

Ten najlepszy dystrybutor wody posiada elektroniczny wskaźnik wymiany filtra oraz automatyczny program odkamieniania. Ma też zabezpieczenie przed dziećmi. Regulacja wysokości i zdejmowana miseczka ociekowa pozwalają Ci na dostosowanie sprzętu do Twoich potrzeb – na przykład wielkości kubka.

Posiada również regulowaną ilość napełnienia naczyń (150 ml, 120 ml, 200 ml, 250 ml, 300 ml). Pobór mocy maszyny wynosi 1600 W. Wymiary urządzenia to: szerokość – 22,3 cm, wysokość – 29,0 cm i głębokość – 26,7 cm. Uważane jest za funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...