Ranking 5 najlepszych gilotyn do papieru w 2020

Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

Ranking 5 najlepszych gilotyn do papieru w 2020

 

Gilotyna do papieru – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobra gilotyna biurowa ułatwia pracę w wielu firmach. Pozwala na szybkie przecięcie papieru, kartonów i innych materiałów. Mając na uwadze potrzeby naszych czytelników przeanalizowaliśmy rynek oraz oceny użytkowników danych sprzętów i wyłoniliśmy najlepsze modele. Jako pierwszy chcemy zaprezentować Argo RC 331 z ręcznym systemem docisku papieru. Jest to gilotyna posiadająca ergonomiczny uchwyt antypoślizgowy ułatwiający cięcie. Urządzenie jest wyposażone w różne zabezpieczenia zapewniające nam bezpieczeństwo w czasie pracy. Produkt ten jest odpowiedni do przycinania papieru w różnych rozmiarach (max A3). Model ten posiada ogranicznik papieru i ostrze tnące zaostrzone pod kątem 65 st. Produkt ten uznawany jest za bardzo solidną propozycję, polecaną do średniej wielkości biur. Jeśli jednak szukasz mniejszego sprzętu, polecamy model Fellowes Neutrino A5. Jest to przenośna gilotyna do przycinania papieru w formacie A5. Dodatkowo urządzenie ma rozkładane ramię, które umożliwia przecięcie papieru w formacie A4. W dalszej części naszego artykułu znajdziesz dodatkowe informacje na temat tych i innych gilotyn.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką gilotynę do papieru kupić?

 

Przecinanie papieru nożyczkami często wiąże się z nierównościami, a przecież estetyka ma ogromne znaczenie – nawet gdy papier lub materiał przecinamy na własne potrzeby. Jest to tym bardziej istotne, gdy chcemy przyciąć zdjęcia, wydrukowane zaproszenia i tym podobne rzeczy. Dlatego w tym poradniku pragniemy skupić się na tym, jaką gilotynę do papieru wybrać. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę w czasie zakupu takiego sprzętu.

Musisz wiedzieć, że jest on niezbędny nie tylko w zakładzie fotograficznym, w ciemni fotografa amatora, drukarni czy biurze, ale często również w domu. Gwarantuje precyzję cięcia i przyspieszenie pracy. Dzięki gilotynie zapomnisz o poszarpanych krawędziach i wszelkich nierównościach.

 

 

Solidna obudowa to podstawa

Podstawą w takich urządzeniach jest solidna obudowa i mocna rączka za pomocą, której przecinamy papier. Jeśli sprzęt będzie kiepskiej jakości, przy dużej eksploatacji, szybko zaczną powstawać pęknięcia na obudowie. W efekcie, będziesz musiał zakupić nowy model. Istotnym czynnikiem jest też ergonomiczna budowa. Urządzenie musi być tak wykonane, aby praca z nim była łatwa i przyjemna. Jednocześnie ważne jest to, aby rękojeść nie była zbyt lekka, zwłaszcza gdy masz dzieci, które mogą użyć takiego urządzenia i się skaleczyć.

 

Antypoślizgowe nóżki dla Twojego bezpieczeństwa i żywotności urządzenia

Gilotyna jest bardzo prosta w obsłudze, jednocześnie często waży dość dużo. Z tego powodu, trzeba uważać, bo może ona ulec zniszczeniu przy upadku.  Nie tylko obudowa urządzenia narażona jest na uszczerbek – upadek może porysować powierzchnię podłogi, przy okazji kalecząc użytkownika. Dlatego tak ważne są antypoślizgowe nóżki. To one gwarantują stabilność w czasie pracy. Jest to szczególnie istotne, gdy gilotyna będzie użytkowana na różnych powierzchniach.

 

Ostrze to podstawa

Najważniejszym elementem jest ostrze. Nasza gilotyna też może poszarpać papier, jeśli nóż tnący nie będzie wystarczająco naostrzony. Powinien być on wykonany z najwyższej jakości hartowanej stali węglowej. Musi zapewniać precyzję cięcia. Nowoczesne sprzęty mają też praktyczny system samoostrzenia, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem i zwiększa żywotność gilotyny.

 

Zabezpieczenia

Pamiętaj też, że ostrze stwarza zagrożenie, nawet gdy masz duże doświadczenie w pracy z gilotyną. Zabezpieczenia są niezbędne tym bardziej wtedy, gdy sprzęt będzie używany w domu, a Ty masz dzieci. Przede wszystkim takie urządzenie mieć specjalną osłonę na ostrze. Bardzo ważna jest też blokada w czasie spoczynku.

 

Wydajność urządzenia

Im więcej arkuszy jesteśmy w stanie przeciąć jednocześnie, tym szybciej i sprawniej przebiega nasza praca. Dlatego należy dokładnie przyjrzeć się wydajności danego sprzętu. W zależności od tego czy chcesz przeciąć sporo ulotek i folderów, a może zdjęć – to będzie dla Ciebie najistotniejsza kwestia. Profesjonalne urządzenia tego typu potrafią za jednym razem przeciąć blok o grubości 600 arkuszy. Jeśli szukasz sprzętu na własne potrzeby, taka wydajność nie będzie niezbędna. Warto też zwrócić uwagę na to czy urządzenie poradzi sobie z przecięciem tektury, materiału lub plastiku. Przeanalizuj więc, w jakim celu potrzebna jest Ci gilotyna i sprawdź interesujące Cię modele pod tym właśnie kątem.

 

Gilotyna elektryczna – urządzenie idealne

Większość z nas wybiera gilotyny tradycyjne, obsługiwane ręcznie. Jednak coraz częściej firmy oferują zaawansowane sprzęty, które stanowią jednocześnie gilotynę i trymer.  Warto podkreślić, że takie modele będą droższe niż klasyczne sprzęty. Jeśli masz bardzo duże zapotrzebowanie na przecinanie papieru, warto się na nie zdecydować. Takie sprzęty precyzyjniej pozycjonują  oraz regulują kontrowania, co nie tylko usprawnia pracę, ale też sprawia, że wykonujemy ją z większą precyzją. Nawet jeśli tniesz ulotki, czy zaproszenia w partiach, zawsze będą idealnie i równo wycięte. Dodatkowym zabezpieczeniem w takich sprzętach jest blokada włącznika głównego, najlepiej zamykana na klucz.

 

Dodatkowe funkcje sprzętów elektrycznych i manualnych

Nie ma standardowej gilotyny elektrycznej ani klasycznej – każdy producent oferuje inne rozwiązania. Nie zawsze wszystkie będą Ci potrzebne, dlatego warto się im przyjrzeć. Wśród nich znajdziemy opcję automatycznego docisku papieru. Zapobiega to przesuwaniu się kartki w czasie cięcia. Takie rozwiązanie posiadają też modele standardowe. Wspominaliśmy już o funkcji ochrony ostrza, ale nie można także zapomnieć o dźwigni antywstrząsowej. Kolejna kwestia, bardzo pomocna zwłaszcza w firmach poligraficznych czy punktach ksero, gdzie pracuje się z różnymi formatami papieru, to skala metryczna i calowa oraz kalibracja do formatów DIN.

 

Jaka gilotyna do papieru jest najlepsza?

Stawiaj na funkcjonalne, bezpieczne sprzęty z ostrym ostrzem znanych firm. Oferują one gilotyny do papieru w dobrych cenach – zarówno sprzęty zaawansowane, jak i podstawowe. Pamiętaj, że niska cena to tylko jednorazowa oszczędność. Kiepskiej jakości gilotyny są bardziej awaryjne i mają słabej jakości ostrza. Co więcej, ich system zabezpieczeń jest nienajlepszy. Warto też sprawdzić opinie konsumentów danych urządzeń, aby mieć pewność, że interesujący nas sprzęt faktycznie jest wart swojej ceny. Upewnij się, że cechuje go wystarczająca solidność wykonania, funkcjonalność i ma on wszystkie opcje, które sprawiają, że praca z nim jest przyjemniejsza i bardziej efektywna. Kierując się naszymi poradami, z całą pewnością znajdziesz sprzęt, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

 

5 najlepszych gilotyn do papieru. Opinie w 2020 roku

 

W biurze oprócz drukarki, ksera, czy laminatora, na pewno przyda się dobra gilotyna do papieru. To niepozorne, proste urządzenie, okazuje się być bardzo pomocne. Nawet najlepsze nożyczki nie pozwolą nam dokładnie odciąć papieru. Dobra gilotyna musi mieć dobry uchwyt oraz porządne ostrze. Jak wybrać najlepsze urządzenie tego typu? Sprawdź nasz ranking gilotyn do papieru i dowiedz się więcej na ten temat.

 

1. Gilotyna Argo RC 331 N 510323 081106C

 

Pierwsza propozycja to nowoczesna gilotyna biurowa Argo RC 331 z ręcznym systemem docisku papieru, która sprawdzi się w każdym biurze. Dlaczego jest to najlepsza gilotyna? Urządzenie ma niezwykle ergonomiczny uchwyt antypoślizgowy ułatwiający cięcie.

Dodatkowym atutem jest przezroczysta osłona zapewniająca bezpieczeństwo pracy. Na blacie roboczym o wymiarach 30×232 mm umieszczono standardowe szablony formatów. Maksymalna długość cięcia to 330 mm, a więc na maszynie utniemy papier w rozmiarach A3 / A4 / A5. Jednorazowo można przeciąć do 24 kartek 70 g. Urządzenie ma ogranicznik papieru. Dlaczego jest to najlepsza gilotyna do papieru?

Przede wszystkim ze względu na długie ostrze tnące z utwardzonej, odpornej na uszkodzenia stali węglowej, zaostrzone pod kątem 65 stopni. Taka specyfikacja zapewnia dokładne cięcie.

Potwierdzają to również liczne, pozytywne opinie użytkowników, którzy docenili ten produkt za trwałość, funkcjonalność i atrakcyjną cenę. Warto też wspomnieć, że sprzęt ten został wyprodukowany w Europie, z największą dbałością o jakość.

Argo RC 331 jest to urządzenie, które nie tylko świetnie radzi sobie z cięciem dużej ilości papieru, ale również jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Ciekawy wygląd i duża efektywność spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

Zalety

Antypoślizgowa rączka: Doskonale wiemy, że pośpiech jest wrogiem biurowej pracy. Niestety bywa tak, że trudno go uniknąć, a wtedy jesteśmy o wiele bardziej narażeni na wypadek. Ergonomiczny uchwyt pokryty antypoślizgową gumą zabezpieczy Cię przed przypadkowym zsunięciem ręki pod bardzo ostre noże.

Przeźroczysta osłona: Producent wyposażył swoje urządzenie w specjalną osłonę, która dodatkowo chroni użytkownika przed skaleczeniem lub nawet poważnym uszkodzeniem palców.

System docisku: Produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby w jak największym stopniu ułatwić pracę konsumentom. Z tego względu na blacie roboczym zamontowano specjalny docisk, który ogranicza przesuwanie się ciętych kartek.

Długość cięcia: Jednorazowo gilotyna może przeciąć papier o długości 330 mm, co jest dość obszernym polem biorąc pod uwagę standardowe, biurowe potrzeby.

Wymiary: Pomimo wysokiej efektywności, urządzenie nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Roboczy blat został w pełni wykorzystany i ma wymiary 330 mm x 245 mm.

 

 

 

 

2. Trymer Fellowes Neutrino A5 Neutrino A5 03085

 

Urządzenie Fellpwes Neutrino A5 to nasza kolejna propozycja. Ten wygodny trymer przenośny służy do przycinania zdjęć o maksymalnej długości 240 mm – A5. Model jest prosty w użyciu i ma wymienne paski. Chociaż jest to gilotyna do zdjęć o formacie A5, ma również rozkładane ramię do dokumentów A4. Wadą tego urządzenia będzie wydajność – jednorazowo dnie maksymalnie 5 arkuszy papieru 80g.

Trzeba jednak zauważyć, że mniejsza ilość jednocześnie przecinanych kartek gwarantuje lepsze, dokładniejsze cięcie. Użytkownicy cenią to urządzenie również za bardzo wygodne miarki dla różnych rozmiarów zdjęć i dokumentów. Sprzęt ten jest bardzo bezpieczny i łatwy w użyciu. Fellowes Neutrino A5 to model, który ma wymienne gumowe paski.

Dzięki niewielkim wymiarom 45 x 135 x 340 oraz wadze 0,2 g stanowi doskonałe urządzenie przenośne. Ta naprawdę dobra i tania gilotyna do papieru sprawdzi się w każdym biurze, o niezbyt dużych potrzebach. Trymer z ostrzem rotacyjnym został doceniony za łatwe użytkowanie i pełne bezpieczeństwo, co jest zasługą funkcji safecut.

Fellowes Neutrino A5 to bardzo dobra gilotyna do cięcia papieru do 100 zł, która zyskuje coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

 

Zalety

Wymienne ostrza: Dzięki temu, że produkt został zaopatrzony w wymienne ostrza, jesteśmy w stanie korzystać z niego bardzo długo. Dobre noże to podstawa prawidłowej pracy gilotyny, dlatego też w tym przypadku z pewnością nie będziemy rozczarowani.

Rozkładany blat roboczy: Aby maksymalnie zaoszczędzić miejsce na naszym biurku, producent wyposażył swoje urządzenie w rozkładany blat. Takie rozwiązanie ułatwi Ci pracę zarówno z małym, jak i dużym formatem papieru.

Stabilność: Pomimo niewielkich rozmiarów, gilotyna bardzo stabilnie utrzymuje się na powierzchni stołu. Jest to związane z dobrze wyprofilowaną podstawą, która gwarantuje nam stabilność.

Wysokość: Urządzenie pozbawione jest pionowych ścianek, dzięki czemu z łatwością schowasz je nawet do bardzo wąskiej szuflady.

Cena: Model Fellowes Neutrino A5 jest stosunkowo tani. Ten dobrej jakości produkt kupisz już za niecałe 40 zł.

 

Wady

Precyzja pracy: Osoby zaczynające pracę z tym sprzętem zauważają, że nie jest on zbyt precyzyjny.

 

 

 

 

3. Obcinarka Opus HobbyCut A4

 

Gilotyna OPUS HobbyCUT A4 to ostatni produkt na naszej liście. Jest to niewielka obcinarka do papieru skierowana do biur i osób o niedużych potrzebach. W wyposażeniu urządzenia znajdziemy metalową podstawę z formatami papieru oraz plastikową listwę docisku.

Dzięki czemu bez większych problemów dopasujemy format do naszych potrzeb i łatwo przetniemy. Ta dobra i tania gilotyna do papieru tnie kartki długości 320 mm, maksymalnie przecinając do 5 sztuk (80g/m²) . Obcinarka nożycowa Opus HobbyCut A4 to wysoka jakość w bardzo atrakcyjnej cenie.

Ze względu na ograniczoną ilość kartek, jaką możemy przeciąć przy jednym podejściu, jest to model skierowany do firm o mniejszych potrzebach. Warto jednak podkreślić, że produkt jest wysoce ceniony za prostą obsługę, lekkość, funkcjonalność i kompaktowe wymiary.

Warto też wspomnieć, że opinie o gilotynach do papieru tej marki są niezwykle pochlebne, co jest dodatkową gwarancją najwyższej jakości wykonania i bezawaryjności produktu, a to ma duże znaczenie dla osób lubiących oszczędności.

Opus Habbycut A4 to doskonałe urządzenie do drobnych prac, które powinny być wykonane z należyta dokładnością.

 

Zalety

Blat: Roboczy blat gilotyny jest bardzo przejrzysty. Tło panelu jest czarne, natomiast linie wskazujące na odpowiedni wymiar lub format białe. Dzięki temu ustawisz kartki dokładnie tak, jak chcesz.

Mobilność: Ze względu na bardzo małe rozmiary, model Habbycut A4 bez problemu włożysz do torebki albo walizki. Dzięki temu jednym sprzętem możesz posługiwać się w pracy, w domu lub u znajomych.

Wygoda: Gilotyna firmy Opus została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jej obsługę. Płaska rączka dobrze rozkłada nacisk, dzięki czemu z łatwością przetniesz nawet bardzo gruby papier.

 

Wady

Materiał: Ze względu na to, że urządzenie zostało wykonane z plastiku istnieje ryzyko, że pod wpływem gwałtownego ruchu konstrukcja pęknie.

 

 

 

 

4. Gilotyna z trymerem Wallner GT 320

 

Gilotyna i trymer w jednym – to nasza trzecia propozycja. Jeśli szukasz wygodnego, wysoce cenionego produktu, model Wallner GT 320 na pewno Cię zachwyci. Produkt ten ma możliwość łączenia i rozłączania urządzeń, co pozwala zaoszczędzić miejsce, a jak wiadomo w domu, czy w małym biurze jest to bardzo ważne.

Na blatach roboczych urządzenia znajdziemy standardowe szablony formatów, co ułatwi jego użytkowanie. Bez problemu dobierzemy rozmiar i przytniemy kartki papieru lub zdjęcia. Gilotyna – czyli pierwsza część maszyny ma ręczny docisk papieru i specjalną osłonę zabezpieczającą.

Jednocześnie przecina 10 kartek do 80 g i długości maksymalnej 320 cm. Natomiast trymer obsługuje kartki formatu A4. Ma trzy linie cięcia – prostą do 10 kartek o gramaturze 80 g, a także pasistą perforowaną do 3 kartek. Oczywiście w modelu tym znajduje się też specjalna listwa dociskowa wspomagająca pracę.

To niewielkie urządzenie doceniono za łatwość obsługi, poręczność, jakość i bardzo atrakcyjną cenę oscylująca w granicach 160 zł.

Wallner GT 320 to dobra gilotyna w przystępnej cenie. Posiada kilka dość ciekawych dodatków, które znacznie poszerzają jego możliwości.  

 

Zalety

Trymer: Sprzęt został wyposażony w specjalną gilotynę, która umożliwi Ci cięcie papieru nie tylko w linii prostej, ale również falistej i perforowanej.

Linie na blacie: Na blacie roboczym narysowane są linie, które ułatwią Ci dokładne wymierzenie ciętego papieru. Producent przewidział tu różne kształty od prostokątów, kwadratów po koła.

Konstrukcja: Po skończonej pracy możesz całkowicie złożyć swój sprzęt, dzięki czemu będzie zajmował on bardzo mało miejsca w szufladzie Twojego biurka lub na półce.

 

Wady

Docisk: Niektórzy konsumenci uważają, że docisk zamontowany w gilotynie jest zbyt słaby, przez co kartki po przecięciu nie są równe.

Docinanie trymerem: Dla niewprawionych użytkowników problem może stanowić docinanie papieru trymerem, przez co zamierzone kąty proste będą krzywe.

 

 

 

 

5. Gilotyna do papieru biurowa Fellowes Plasma A3

 

Gilotyna Fellowes Plasma A3 o maksymalnej długości cięcia 455 mm to nasza czwarta propozycja, która świetnie sprawdzi się w dużym biurze, czy punktach usługowych typu xero. Jest to zaawansowany, profesjonalny sprzęt. Jednorazowo tnie do 40 arkuszy papieru, a ponadto umożliwia cięcie kartonu, płyt piankowych, czy plastikowych okładek.

Jeśli szukasz dużej, wydajnej maszyny, to idealna propozycja do Twojego biura. Urządzenie ma metalową bazę z antypoślizgowymi nóżkami oraz wgłębienia w podstawie, dzięki czemu przenoszenie i używanie sprzętu jest wygodniejsze i bezpieczniejsze. Ponadto gilotyna ma plastikową osłonę ostrza, rączki do podnoszenia oraz automatyczny docisk.

Blat roboczy o wymiarach 455 x 255 mm pozwala na cięcie papieru w formacie A3. Nie jesteś pewny rozmiaru papieru, który chcesz przeciąć? Nie ma problemu – na blacie znajdują się oznaczenia formatów, a urządzenie ma specjalny ogranicznik wielkości papieru, czy innego przecinanego materiału.

Użytkownicy tego urządzenia zauważają, że największą zaletą tej gilotyny jest ostrze ze stali nierdzewnej zapewniające jednolite cięcie. Specjalna osłona Safe Cut oraz certyfikat bezpieczeństwa TUV & GS to gwarancja, że mamy do czynienia z bezpiecznym urządzeniem.

Fellowes Plasma A3 to zaawansowany model, skierowany do profesjonalistów. Jest to wysokiej klasy sprzęt doceniony przez wielu użytkowników.

 

Zalety

Format: Ze względu na rozmiar, gilotyna może przeciąć duże formaty. Jej szerokość wynosi prawie 64 cm, a długość 38 cm. Takie gabaryty pozwolą na obróbkę kartonu A3.

Ilość kartek: Jednocześnie sprzęt może przeciąć aż 40 arkuszy papieru, dzięki czemu Twoja praca będzie znacznie szybsza i sprawna.

 

Wady

Cena: Z pewnością największą wadą gilotyny Fellowes Plasma A3 jest jej cena. Za produkt będziesz musiał zapłacić prawie 1000 zł.

Rozmiar: Pomimo faktu, że duże gabaryty dają wiele możliwości, urządzenie traci swoją mobilność. Z tego względu produkt możemy uznać raczej za gilotynę stacjonarną.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments