Ranking 5 najlepszych niszczarek do papieru w 2020

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ranking 5 najlepszych niszczarek do papieru w 2020

 

Niszczarka do papieru – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Niszczarka to sprzęt służący do niszczenia dokumentów zawierających ważne i poufne dane. Tego typu produkt powinien znaleźć się w każdym biurze i domu. W poniższym rankingu znajdziesz kilka praktycznych modeli, które zdobyły uznanie konsumentów. Najbardziej popularna jest niszczarka Fellowes P-48C, którą wyposażono w 18 l kosz na ścinki. Sprzęt świetnie radzi sobie z niszczeniem różnego rodzaju dokumentów, także tych ze spinaczami i zszywkami. Ponieważ urządzenie ma blokadę Safety Lock, nie ma ryzyka, że dzieci samodzielnie go włączą. To model wyróżniający się kompaktowymi wymiarami oraz eleganckim designem. Produkt ma funkcję cofania, która pozwala na odblokowanie przeciążonego mechanizmu niszczącego. Mimo wielu zalet sprzęt nie przypadł Ci do gustu? Proponujemy zapoznanie się z innymi opisanymi urządzeniami, takimi jak Fellowes M-8C. To model przeznaczony do użytku w małym biurze oraz w domu. Niszczy nie tylko dokumenty (razem ze spinaczami i zszywkami), ale i karty kredytowe. Niszczarka ma pojemny kosz o pojemności 14 litrów, który wygodnie się opróżnia. Tnie ona papier na drobne ścinki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką niszczarkę do papieru kupić?

 

Jeśli poszukujesz niszczarki do papieru, to prawdopodobnie jesteś osobą, która przywiązuje dużą wagę do poufności danych.  W dobie wszechobecnej komputeryzacji i łatwego wycieku poufnych danych, coraz więcej z nas decyduje się na zakup takiego urządzenia. Dlatego stworzyliśmy ten poradnik, aby każdy użytkownik mógł się dowiedzieć, jaka jest najlepsza niszczarka do papieru na miarę jego potrzeb.  Oczywiście zależy to od tego, gdzie taka niszczarka ma stanąć i jakiego rodzaju dokumenty niszczyć.

Przeznaczenie

To jest chyba najważniejsze kryterium klasyfikacji niszczarki. Inny model potrzebujemy, gdy zamierzamy w domu niszczyć wyciągi bankowe, a inny, gdy jesteśmy pracownikiem tajnych służb. Zasadniczo pod tym względem rozróżniamy pięć stopni poziomów bezpieczeństwa. Zaczynając od poziomu DIN 1, najniższego, gdzie niszczymy dokumenty o charakterze ogólnym. Takie dokumenty wystarczy pociąć na paski o szerokości mniejszej niż 12 mm. Poziom DIN 2 wymaga już ścinków o szerokości nie mniejszej niż 6 mm. W taki sposób niszczymy dokumenty wewnętrzne. Poziom DIN 3 to dokumenty poufne, które powinny być zniszczone na ścinki o szerokości mniejszej niż 2 mm.

A poziom DIN 5, to poziom High Security i takie dokumenty po zniszczeniu nie mogą mieć ścinek większych niż 10 mm2. Zatem określamy najpierw, czy nasza niszczarka to urządzenie do postawienia w domu, czy w biurze i jak dalece ścinki muszą być rozdrobnione, aby zachować stopień tajności.

 

Rozdrabnianie

Niszczarki tną ścinki w dwojaki sposób. Są modele z oznaczeniami SS, gdzie noże tnące tną dokumenty na paski wzdłuż jednej z krawędzi dokumentu. Takie modele charakteryzują się dużą wydajnością, ale są przystosowane do dokumentów o niskim stopniu tajności. Takie niszczarki niejednokrotnie są przystosowane do jednorazowego niszczenia do 50 arkuszy papieru. Mogą też kruszyć płyty CD i karty kredytowe. Nie zatrzymują się też przy natknięciu się na spinacz, czy zszywacz biurowy. Nie mniej zawsze to zależy od rodzaju niszczarki i o szczegółowych cechach trzeba się dowiedzieć z instrukcji obsługi.

Niszczarki oznaczone HS posiadają najwyższy stopień tajności i po rozdrobnieniu dokumentów zostawiają ścinki nawet wielkości 0,8 x 9,5 mm. Posiadają one certyfikat High Security i mogą być, na przykład, używane przez armie wszystkich krajów NATO. Niszczarki takie nie kruszą płyt, ani dyskietek i są nastawione nie na ilość niszczonych dokumentów, bo są przystosowane do cięcia niewielkich ilości arkuszy, ale zapewniają bardzo dobrą jakość.

 

Wydajność

Zastanawiając się nad tym, jaką niszczarkę do papieru wybrać, musisz rozważyć nie tylko, do jakiego rodzaju dokumentów będzie używana, ale też, czy dokumenty będą niszczone na bieżąco, po kilka kartek na raz, czy też gromadzone, aby następnie jednorazowo zniszczyć dużą ich ilość. W tym drugim przypadku należy wybrać model znacznie wydajniejszy niż w pierwszym. Najmniej wydajne urządzenia jednorazowo niszczą 5 kartek papieru. Te najbardziej wydajne poradzą sobie nawet z ilością 650 arkuszy. Oczywiście są to już bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia centralne, obsługujące usługowe niszczenie dokumentów.

Najbardziej popularne niszczarki kupowane do użytku domowego i małych biur jednorazowo niszczą 10-15 arkuszy. Jednak trzeba pamiętać, że wydajność jest podawana dla papieru o gramaturze 70 g. Gdy kartki są grubsze, jednorazowo będzie można zniszczyć mniej arkuszy niż podaje producent. Większe biura powinny być zadowolone z niszczarki z silnikiem o mocy 400 – 500 W i możliwością niszczenia jednorazowo 50 arkuszy.

 

Szczelina wejściowa

Szerokość wejścia zależy również od wydajności urządzenia. Najmniejsze na rynku niszczarki mają szerokość wejścia wielkości 130 mm. Standardowe niszczarki do papieru w dobrych cenach mają wejście wielkości 220 – 300 mm. Natomiast te najbardziej wydajne mają wielkość szczeliny wsadowej nawet do 500 mm.

Pojemność kosza

Pojemność kosza warunkuje, jakie duże urządzenie w efekcie otrzymamy. Bo to właśnie kosz wpływa na rozmiary. Również potrzeba pojemności kosza rośnie wraz z ilością dokumentów, jakie mamy do zniszczenia. W zasadzie przyjmuje się, że domowe niszczarki wystarczają użytkownikom przy pojemności kosza 5 do 15 litrów. Biura, gdzie z jednego urządzenia korzysta kilka osób powinno już zaopatrzona się w urządzenie o pojemność od 25 litrów. Dla niszczarek, które obsługują całe piętro biurowe, potrzebny byłby kosz 50 – 80 litrów. Natomiast niszczarki centralne są wyposażone w kosze powyżej 100 litrów. Duże znaczenie też ma rodzaj ścinków, jakie z niszczarki wychodzą. W przypadku pasków odpadki gorzej się w koszu układają i są bardziej przestrzenne. Natomiast drobne ścinki łatwiej się kompresują i w efekcie kosz trzeba rzadziej wypróżniać.

Stosowane są dwa rozwiązania wyjmowania koszy. Najbardziej poręczne są wysuwane. Drugi rodzaj zmusza użytkownika do zdjęcia mechanizmu niszczącego, aby kosz wypróżnić. Również większość koszy ma rozmiar odpowiadający najbardziej popularnym rozmiarom worków na śmieci.

 

Przydatne funkcje

Część urządzeń dostępnych na rynku posiada rozmaitego rodzaju przydatne użytkownikowi funkcje. Jako pierwszą można wymienić system zapobiegania zapychaniu się mechanizmu tnącego. W przypadku załadowania niszczarki zbyt dużą porcją dokumentów, wycofa ona ładunek nie pozwalając na uruchomienie niszczenia.  Inne niszczarki posiadają funkcję biegu wstecznego. W przypadku zablokowania się urządzenia, można obrócić jej bieg i wypchnąć dokumenty na zewnątrz unikając przegrzania lub spalenia silnika. Część urządzeń posiada czujniki, które zatrzymują maszynę w przypadku dotknięcia przez użytkownika szczeliny do wkładania dokumentów. Może to niejednokrotnie zapobiec tragedii.  

Większe maszyny posiadają podajniki, a nawet podajniki taśmowe, więc osoba zajmująca się niszczeniem nie musi bez przerwy czuwać przy wejściu niszczarki. Przydatnym też okazuje się posiadanie czujnika wypełnienia kosza. Nie każdy z nich jest wykonany z przejrzystych materiałów, a przepełniony prowadzi do uszkodzenia urządzenia. Modele przystosowane do niszczenia płyt CD i kart kredytowych często umożliwiają segregację odpadów. Dla urządzeń pracujących w sposób mobilny, będzie ważnym, aby posiadały kółka, które są montowane w niektórych modelach. Natomiast przy najwyższym stopniu tajności, kosz na odpady powinien być zamykany na klucz.

 

 

5 najlepszych niszczarek do papieru. Opinie w 2020 roku

 

Planujesz zakup sprzętu, który zapewni  poufność i bezpieczeństwo zniszczonym dokumentom? Zadajesz sobie pytanie jaką niszczarkę do papieru kupić? Przedstawiamy nasz ranking, który prezentuje najlepsze niszczarki biurowe. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem tego  typu sprzętu, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z najlepszymi modelami dostępnymi na rynku.

 

1. Niszczarka Fellowes P-48C 3214801

 

Pierwszy proponowany produkt to niszczarka firmy Fellowes. Jest to solidna, amerykańska firma, która jest tamtejszym liderem na rynku urządzeń biurowych.

A wiemy, że nikt nie dba lepiej o poufność dokumentów jak Amerykanie. Opisywane urządzenie to niszczarka osobista. Jest idealna do małego biura lub do użytku domowego. Nie jest przeznaczona do masowego niszczenia dokumentów ale bardzo sprawdza się jako sprzęt do pracy o niewielkim natężeniu. Dużym atutem jest fakt, że sprzęt nie zajmuje dużo miejsca. Potrafi  zniszczyć za jednym razem do 8 kartek. Ścinki, które powstają mają rozmiar 3,9x 50 mm. Tym samym zachowują klasę tajności DIN 3.

Plusem jest fakt, ze niszczarka poradzi sobie z kartkami połączonymi niewielkimi zszywkami. Co więcej zniszczy także naszą kartę kredytową. Pojemnik na ścinki ma pojemność 18 l. To bardzo dobra niszczarka do papieru. Cena urządzenia jest niewygórowana. Opinie o niej są bardzo pozytywne. Sprzęt jest wydajny  i niszczy dokumenty na ścinki ( a nie na paski – zapewnia to większą gwarancję tajności). Na plus oceniana jest blokada przed dziećmi.

Niszczarka Fellowes P-48C ma kosz o pojemności 18 l. Wymiary sprzętu to: 34,8 cm x 35,6 cm x 25,8 cm. Urządzenie niszczy jednocześnie do 8 kartek papieru.

 

Zalety

Bezpieczne użytkowanie: Model jest wyposażony w blokadę Safety Lock, która zapobiega przypadkowemu włączeniu niszczarki przez dzieci czy domowe zwierzęta.

Łatwe opróżnianie kosza: Opróżnianie pełnego kosza jest łatwe. Wystarczy zdjąć umieszczoną na nim głowicę, służy do tego wygodna rączka.

Prosta obsługa: Produkt ma funkcję cofania, a także mechaniczny włącznik. To sprawia, że obsługa urządzenia jest prosta i każdy z nas poradzi sobie z niszczeniem dokumentów.

Praktyczność: Sprzęt niszczy nie tylko kartki papieru, ale i małe spinacze (nie musimy więc ich odpinać z dokumentów) czy plastikowe karty.

Kompaktowe wymiary: Z uwagi na kompaktowe wymiary, model nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu.

 

Wady

Głośna praca: Konsumenci narzekają, że niszczarka jest zbyt hałaśliwa i utrudnia skupienie się na pracy.

 

 

 

 

2. Fellowes Niszczarka 8C 4689601

 

Fellowes M-8C to godna uwagi niszczarka, która tnie dokumenty na bardzo małe ścinki. Co więcej, możemy ją wykorzystać również do zniszczenia starych kart kredytowych. Sprzęt jest nie tylko użyteczny, ale i łatwy w obsłudze. Wyposażono go w funkcję automatycznego startu i zatrzymania pracy, jak również w opcję cofania.

Urządzenie ma 14-litrowy kosz, jego opróżnianie jest proste z uwagi na uchwyty do podnoszenia głowicy. Wymiary niszczarki są równe: wysokość – 38,4 cm, szerokość – 29,9 cm oraz głębokość – 20 cm. Waży ona 3,8 kg. Szerokość wejścia wynosi 22 cm, sprzęt niszczy jednorazowo do 8 kartek.

Prezentowany model spodobał się wielu konsumentom, ponieważ ładnie wygląda, jest wytrzymały i do tego bardzo praktyczny. Pozwala on na niszczenie dokumentów z małymi spinaczami i zszywkami, co jest dużym udogodnieniem. Nie można zapomnieć o tym, że urządzenie ma zabezpieczenie zapobiegające jego włączeniu przez dzieci czy domowe zwierzęta.

Sprzęt Fellowes M-8C ma wymiary: 38,4 cm x 29,9 cm x 20 cm. Tnie on dokumenty na niewielkie ścinki (0,4 cm x 3,5 cm).

 

Zalety

Do domu i małego biura: Urządzenie nadaje się zarówno do użytku w domu, jak i małym biurze. Daje ono możliwość niszczenia 8 kartek jednocześnie, razem ze zszywkami. Co więcej, sprzęt radzi sobie z przecinaniem kart kredytowych.

Kompaktowe wymiary: Mimo że niszczarka jest wyposażona w pojemny kosz (14 l), na pewno zmieści się pod biurkiem. Ma ona kompaktowe wymiary.

Blokada Safety Lock: Za sprawą blokady Safety Lock nie musimy się martwić, że urządzenie zostanie przypadkowo włączone przez domowe zwierzęta lub dzieci.

Tnie na ścinki: Niszczarka tnie papier nie na podłużne pasy, ale drobne ścinki, w efekcie czego możemy bez obaw wyrzucać niepotrzebne dokumenty.

 

Wady

Za głośna praca: Sprzęt generuje hałas na poziomie 65 – 70 dB i konsumenci uważają, że mógłby pracować nieco ciszej.

 

 

 

 

3. Niszczarka do papieru Fellowes 53C

 

Kolejna niszczarka amerykańskiej firmy Fellowes. Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa DIN 4 (podobnie jak model Tracer opisany powyżej).

Urządzenie posiada zabezpieczenie termiczne, które uchroni sprzęt przed przegrzaniem się. Jeśli będziemy niszczyć jednym ciągiem dużą ilość dokumentów i niszczarka po takim wysiłku będzie przeciążona – automatycznie włączy się blokada, która wyłączy sprzęt z użytkowania na kilka minut. Zapobiegnie to spaleniu się silnika. Niszczarka jest wielozadaniowa. Poradzi sobie z niszczeniem kartek, płyt , a także zmieli na drobne nasze karty kredytowe. Urządzenie potrafi zniszczyć 10 kartek jednorazowo, co odpowiada gramaturze 70 gram.

Pojemność kosza na odpady to 23 litry. Warto podkreślić, że urządzenie mieli kartki na ścinki, a nie na paski. Niszczarka została wyposażona w funkcję automatycznego Start/ stop. Posiada także funkcję cofania, co pozwala na wyeliminowanie kłopotliwych zatorów papieru w zębach niszczarki. Recenzje tego modelu są dobre. Sprawność pracy oceniana jest na plus. Nowoczesny wygląd niszczarki również uważany jest za duży atut.

Urządzenie Fellowes 53C ma wymiary: 40 cm x 33,8 cm x 19,6 cm. Sprzęt niszczy do 10 kartek papieru jednocześnie. Produkt wyposażono w 30 l kosz na ścinki.

 

Zalety

Funkcja cofania: To model z funkcją cofania. Należy ją włączyć, kiedy dojdzie do przeciążenia mechanizmu niszczącego, spowodowanego przez włożenie zbyt dużej ilości kartek. To może zapobiec awarii sprzętu.

Możliwość sprawdzenia poziomu napełnienia kosza: Nie musimy się zastanawiać, czy kosz na ścinki jest pełny. Możemy to szybko sprawdzić, służy do tego praktyczne, przezroczyste okienko na obudowie.

Możliwość sprawdzenia poziomu napełnienia kosza: Nie musimNiszczy spinacze i zszywki:Nie ma potrzeby odpinania spinaczy i zszywek z dokumentów, które planujemy zniszczyć. Noże z łatwością przetną te elementy, dobrze radzą sobie także z cięciem płyt CD i DVD oraz plastikowych kart. Sprzęt możemy więc wykorzystać na kilka różnych sposobów.y się zastanawiać, czy kosz na ścinki jest pełny. Możemy to szybko sprawdzić, służy do tego praktyczne, przezroczyste okienko na obudowie.

 

Wady

Nieodpowiednia do dużego biura: Biorąc pod uwagę maksymalną liczbę niszczonych na raz kartek, nie jest to odpowiednia propozycja do dużego biura.

 

 

 

 

4. Niszczarka Rexel Silencio V30WS

 

Ostatni proponowany model to urządzenie marki Rexel. Firma pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ma duże doświadczenie w produkcji sprzętów biurowych.

Największym atutem tej niszczarki jest jej cicha praca. Gwarantuje ona niski poziom hałasu – jest o 50% cichsza od innych niszczarek obecnych na rynku. Poziom hałasu stoi na poziomie 53 decybeli. To dobra wiadomość dla osób, które niszczą wiele dokumentów, a jednocześnie cenią sobie ciszę i spokój w miejscu pracy. Niszczarka  jest przeznaczona zarówno do użytku domowego, jak i do celów biurowych. Urządzenie niszczy do 8 kartek za jednym zamachem. Efekt cięcia to wąskie paski.

Niszczarka poradzi sobie z kartkami, spinaczami, zszywkami, laminowanymi dokumentami oraz foliami do rzutników. Została wyposażona w zabezpieczenie termiczne. Co więcej, posiada system automatycznego wyłączenia. Pojemnik na odpady pomieści 18 litrów czyli ok. 80 kartek o formacie A4. Opinie o sprzęcie są pozytywne. Podkreśla się, że urządzenie jest bardzo ciche. Skutecznie niszczy dokumenty i jest bardzo wytrzymałe.

Rexel V30WS to sprzęt z koszem o pojemności 12 l. Wymiary modelu to: 30,2 cm x 33,8 cm x 18,3 cm. Urządzenie niszczy maksymalnie 8 kartek papieru jednocześnie.

 

Zalety

Cicha praca: Niszczarka nie generuje zbyt dużego hałasu, dlatego wydawane przez nią dźwięki nie dekoncentrują nas i możemy skupić się na swojej pracy.

Zaawansowana technologia wentylacji: Nie trzeba się martwić, że urządzenie przegrzeje się w wyniku intensywnej eksploatacji. Skutecznie zapobiega temu zaawansowany system wentylacji.

Przezroczyste okienko na koszu: Na koszu na ścinki umieszczono niewielkie, przezroczyste okienko. Pozwala ono na szybkie sprawdzenie ilości ścinek i zdecydowanie, czy trzeba je wyrzucić.

 

Wady

Zbyt wolne wciąganie dokumentów: Noże zbyt wolno wciągają dokumenty do niszczenia. Kartki musimy trzymać w rękach pod odpowiednim kątem, a to według konsumentów jest irytujące.

Mało wytrzymała obudowa: Obudowa produktu jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania i przetarcia. Po dłuższym czasie użytkowania niszczarka nie prezentuje się tak dobrze, jak tuż po zakupie.

 

 

 

 

5. Tracer Niszczarka Cutter TRX-119

 

Następny wart uwagi sprzęt to niszczarka polskiej firmy Tracer. Jeśli lubicie inwestować w dobrej jakości polski kapitał, to jest propozycja dla Was. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałego tworzywa. Posiada dużą moc, która pozwala na niszczenie nie tylko dokumentów.

W porównaniu do modeli opisanych powyżej, Tracer Cutter TRX-119 poradzi sobie także ze zniszczeniem płyt CD/DVD. Problemem nie będą także laminowane dokumenty, karty kredytowe czy też zszyte kartki. Warto podkreślić, że urządzenie posiada zabezpieczenie termiczne, które uniemożliwia przegrzanie się sprzętu. Posiada także wiele użytecznych funkcji takich jak funkcja cofania dokumentów oraz system Start/Stop. Produkt potrafi jednorazowo zniszczyć aż 10 kartek. Został także wyposażony w miarkę ilości kartek, dzięki temu szybko ocenimy czy plik dokumentów nie jest zbyt gruby do zniszczenia za jednym zamachem.

Opinie o tej  niszczarce są pochlebne. Podkreśla się, że za niewielką ceną dostaniemy sprzęt, który poradzi sobie nie tylko z dokumentami, ale i z płytami oraz zszywkami.  Urządzenie jest bardzo skuteczne. Dokumenty mieli na drobne ścinki. Klasa bezpieczeństwa do Din 4.

Tracer Cutter TRX-119 to dobra niszczarka do papieru do 200 zł, której wymiary to: 35 cm x 21,8 cm x 45 cm. Urządzenie ma kosz o pojemności 21 l i jednorazowo może zniszczyć do 10 kartek papieru.

 

Zalety

Funkcja Start/Stop: Model jest wyposażony w funkcję automatycznego włączenia i wyłączenia urządzenia. To oznacza, że możemy w dowolnym momencie wstrzymać i wznowić pracę sprzętu. Tego typu rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania niszczarki.

Blokada bezpieczeństwa: Urządzenie ma blokadę bezpieczeństwa. Nie ma więc ryzyka, że dzieci przypadkowo włączą sprzęt. Ponadto niszczarka automatycznie się zatrzymuje, gdy dotkniemy wejściowej szczeliny.

 

Wady

Brak funkcji niszczenia zszywek: Choć model świetnie radzi sobie z niszczeniem płyt CD i kart kredytowych, to musimy odpiąć z dokumentów spinacze i zszywki. Tych elementów noże niszczarki nie są w stanie przeciąć.

Wolna praca: Urządzenie nie niszczy dokumentów z dużą prędkością, dlatego podczas użytkowania musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

 

Niszczarka do papieru – do czego służy i jak jej używać?

 

Na naszej stronie znajdziesz odpowiedź na to, jaka niszczarka do papieru jest polecana przez Internautów. Warto również zastanowić się, do czego właściwie jest przeznaczone tego typu urządzenie. Czy sprzęt posłuży nam tylko do zniszczenia dokumentów, czy może znajdzie zastosowanie także do utylizacji innych przedmiotów? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, zachęcamy do przeczytania tej części artykułu.

 

 

Po co używać niszczarki do papieru?

Wiele osób zastanawia się, po co właściwie kupować niszczarkę do papieru. Czy nie wystarczy wyrzucić stare dokumenty do kosza? Trzeba pamiętać o tym, że w wielu krajach obowiązują ustawy o ochronie danych osobowych. Oznacza to, że firmy obsługujące klientów muszą regularnie kontrolować, czy nie ma ryzyka wycieku danych osobowych. Jednym ze sposobów na zapobieganie tego typu sytuacjom jest niszczenie określonych dokumentów, tak aby nikt nie mógł zapoznać się z ich treścią. Niemniej jednak niszczarka do papieru okazuje się przydatna nie tylko w dużych firmach czy placówkach administracji publicznej. Tego typu sprzęt znajdzie zastosowanie także w naszym domu. Jeśli nie chcemy, aby określone dokumenty trafiły w ręce osób trzecich, warto skorzystać z niszczarki do papieru. Będziemy mieć wtedy pewność, że nikt nie odczyta danych, które znalazły się na zniszczonych kartkach.

 

Do czego jeszcze służy niszczarka do papieru?

Niszczarka, wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie służy jedynie do niszczenia papieru. Oczywiście wszystko zależy od wybranego przez nas modelu. Jednakże większość oferowanych w sklepach urządzeń ma także m.in. funkcję niszczenia kart kredytowych. Jest to bardzo przydatna opcja. Jeśli nasza karta straci ważność, a bank prześle nam nowy egzemplarz, możemy zniszczyć stary. Urządzenie umożliwia nam także zniszczenie różnego rodzaju kart członkowskich, na których widnieją nasze dane. Wiele niszczarek do papieru umożliwia również kruszenie na drobne kawałki płyt CD. Jeśli w ten sposób zutylizujemy płytę, mamy gwarancję, że nikt nie dowie się, co było na niej przechowywane. Nie istnieją sposoby na to, aby naprawić zniszczoną płytę i odzyskać dane, które się na niej znajdowały.

 

 

Czy niszczarka radzi sobie ze zszywkami?

Wiele osób, aby uporządkować dokumenty, spina je ze sobą używając różnego rodzaju zszywek. Pojawia się więc pytanie, czy przed włożeniem dokumentów do niszczarki trzeba się ich pozbyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy to głównie od tego, jaki sprzęt posiadamy. Warto przejrzeć instrukcję obsługi – z niej dowiemy się, czy dane urządzenie radzi sobie z niszczeniem metalowych elementów.

 

Jak używać niszczarki do papieru?

Używanie niszczarki do papieru jest niezwykle proste. Wystarczy włożyć dokumenty do otworu, w którym umieszczone są noże tnące. Niektóre sprzęty włączają się automatycznie, inne wymagają użycia przycisku. Korzystając z urządzenia należy pamiętać o tym, aby regularnie opróżniać zbiornik. Jeśli nasza niszczarka nie jest wyposażona w czujnik termiczny, warto monitorować, czy urządzenie nie nagrzewa się zbyt mocno. Jeśli tak się dzieje, trzeba na chwilę przerwać pracę. Wystarczy dosłownie kilka minut i można wrócić do pracy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Niszczarka biurowa Fellowes P-70CM

 

Kolejna niszczarka marki Fellowes.  Również i ten model sprawdzi się idealnie do użytku domowego lub na potrzeby niewielkiego biura.

Jest to starszy model, niż urządzenie opisywane powyżej. Niszczarka  P-70CM jest też odrobinę tańsza. Jest to urządzenie przeznaczone do użytku osobistego. Model ten ma niewielkie rozmiary i w konsekwencji z łatwością znajdziemy dla niego miejsce w domu czy w biurze. Design urządzenia jest bardzo ciekawy i wygląda nowocześnie. Pojemnik pomieści 17 litrów zniszczonych dokumentów. Zaletą jest jego struktura. Jego siatkowa powierzchnia pozwala na kontrolowanie ilości papierowych odpadów znajdujących się w jego wnętrzu. Niszczarka zamienia kartki w ścinki.

Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie zapewniające większą poufność niż niszczenie ich w paski. Klasa bezpieczeństwa to DIN3. Urządzenie niszczy do 7 kartek jednorazowo. Poradzi sobie także z kartami kredytowymi oraz zszywkami. Jest to bardzo dobra niszczarka do dokumentów Fellowes. Wystarczy sprawdzić jej opinie. Podkreśla się, że urządzenie jest wytrzymałe i niezawodne. Zaznacza się, że jest  łatwa w  obsłudze, a jej cena bardzo korzystna.

Model Fellowes P-70CM niszczy jednorazowo do 7 kartek papieru. Sprzęt ma kosz na ścinki, jego pojemność wynosi 22 l. To niszczarka o wymiarach: 39 cm x 30,8 cm x 18,4 cm.

 

Zalety

Wyjmowany kosz: Z uwagi na to, że kosz na ścinki jest wyjmowany, jego opróżnianie nie sprawia żadnego problemu.

Czujnik Safe Sense: Sprzęt wyposażono w czujnik Safe Sense. Zatrzymuje on pracę noży tnących w momencie, gdy dotkniemy wejściowej szczeliny. Zapobiega to skaleczeniom.

Kółka w podstawie: W podstawie niszczarki są kółka, dlatego w razie potrzeby możemy ją przesunąć w bardziej odpowiednie miejsce. Nie musimy przenosić sprzętu w rękach.

Niszczy płyty CD: Z pomocą urządzenia możemy szybko i bezpiecznie zniszczyć umowy, faktury i inne dokumenty, a także płyty CD oraz stare karty kredytowe.

 

Wady

Przegrzewa się: W wyniku zbyt długiej pracy niszczarka nadmiernie się nagrzewa, a to może doprowadzić do jej awarii i konieczności naprawy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments